Geld voor Red Star Line Museum

16/12/'09 Vlaams minister voor Monumenten Geert Bourgeois (N-VA) heeft een restauratiepremie van bijna 750.000 euro klaarliggen voor het toekomstige Red Star Line Museum op het Antwerpse Eilandje.

Vanuit het gebouw aan de Rijnkaai vertrokken vooral begin vorige eeuw honderdduizenden mensen naar Amerika. Het museum zal vanaf 2012 dit migratieverhaal laten zien.

“De restauratie van de magazijnen start in april 2010 en zal in drie fases gebeuren. In het museum zullen bezoekers de reis van de Red Star Line-migranten kunnen volgen, van in hun herkomstdorpen overal in Europa tot op de plek in de VS waar hun afstammelingen vandaag wonen. Hun passage in Antwerpen en door de Red Star Line- gebouwen zelf zullen in dat verhaal een centrale rol spelen”, zegt schepen voor Cultuur Philip Heylen (CD&V).

De restauratie moet klaar zijn in 2012. Dat jaar zal het museum ook de deuren openen. “Mede dankzij deze premie moet dat lukken”, zegt Philip Heylen.

PVDP



Bekijk alle artikels binnen Antwerpen (2000)

Reacties

Er zijn nog geen reacties op 'Geld voor Red Star Line Museum'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

kubica bevestigt dat hij voor renault rijdt
wickmayer in tweede ronde tegen roemeense olaru
moussa dembele wil nog deze maand az verlaten

She

bedrogen sasha rosen vraagt davy gilles ten huwelijk
de waarheid over echte luxe

Autonieuws

nieuwe opel meriva kampioen in flexibiliteit
voor het eerst meer auto s verkocht 2
roze audi r8 gespot

Video's

  extern justitiepaleis nog steeds zo lek als een zeef
  extern patricia paay in sexy fitnessvideo
  extern samuel yeboah ik ben een goalgetter