Elke dag 1 dealer opgepakt op het De Coninckplein

elke dag 1 dealer opgepakt op het de coninckplein

14/05/'09 “De acties zijn zinvol en effectief”, zegt burgemeester Patrick Janssens. “We zetten deze aanpak dus verder, maar tegelijkertijd zijn we attent voor mogelijk verschuivingsgedrag.”

De acties Fortuna en Minerva kaderen in het zonaal veiligheidsplan. Agenten in uniform en in burger bestrijden alle drugsgerelateerde overlast op het De Coninckplein. De dealers worden systematisch voor een onderzoeksrechter geleid. De betrapte gebruikers krijgen eerst een waarschuwing.

Weinig recidivisten

“Dat gebeurt mondeling”, legt hoofdcommissaris Serge Muyters uit. “Wie zich een tweede keer laat vangen, krijgt een schriftelijke waarschuwing. Hij of zij wordt mee naar het politiecommissariaat gebracht. Een medewerker van Soda(Stedelijk Overleg Drugs Antwerpen) wijst de gebruiker de weg naar de hulpverlening. Een persoon die drie keer tegen de lamp loopt, wordt bestuurlijk aangehouden voor maximaal twaalf uur.”

Het aantal recidivisten is vrij klein: 24 gebruikers kregen een tweede waarschuwing, negen mensen werden een derde maal betrapt. Met 303 gram is heroïne de populairste drug. Marihuana (270 gram), hasj (152 gram) en cocaïne (64 gram) volgen. Muyters: “Naast drugs werden ook twee auto’s, 54 gsm’s en 12.500 euro in beslag genomen.” Structuur blootleggen Sinds 1 april werden 24 acties georganiseerd.

“We moeten ons niet de illusie maken dat deze acties het drugsprobleem volledig zullen oplossen”, zegt parketwoordvoerster Dominique Reyniers. “Maar op deze manier kunnen we belangrijke info vergaren die uiteindelijk een criminele structuur kan blootleggen. Zo kunnen we het de drugshandel erg moeilijk maken.” Stad en politie zijn vastberaden de acties nog een tijd verder te zetten. Tegelijkertijd wordt gecontroleerd of het drugsprobleem zich niet naar andere locaties verlegt. Patrick Janssens: “Het station van Berchem is bijvoorbeeld een kanshebber.”

Protest tegen acties

Veel bewoners en buurtverenigingen reageren positief op de doorgedreven controles. “Heel veel buurtbewoners zijn al lang vragende partij voor deze overlastcontroles”, stelt Charles Van Dijck, voorzitter van De Bilzen.

Andere organisaties vinden dat de politie mensen willekeurig controleert. Zij organiseren op 20 mei een sit-in op het De Coninckplein en vragen een gesprek met burgemeester Janssens.

Onder meer opvangcentra Free Clinic, en Samenlevingsopbouw Antwerpen Stad protesteren mee.

PeDM, PvDP, Saca




Bekijk alle artikels binnen Antwerpen (2000)

Reacties

  • 12/12

    lady sara ANTWERPEN, 14 mei '09 om 14:04 Ongepast?

    probeer die mensen te helpen, en niet zomaar oppakken en terug los laten na een paar uur

    ID=376873 / GEBRUIKER=427719

  • 11/12

    S. B. ANTWERPEN, 14 mei '09 om 12:10 Ongepast?

    Zeer goede en dringende actie van de politie. Wie daar nog commentaar op heeft, mag het voor mijn part aftrappen uit de stad want voor hen zal het simpelweg nooit goed zijn. En meneer Paulus, Antwerpen Zuid vergelijken met Antwerpen Noord, is appelen met peren vergelijken. Op 't Zuid is er wel degelijk veel drugstrafiek, maar dan vooral cocaïne, bestemd voor de yups. In noord gaat het om een veel zichtbaardere en veel concretere vorm van overlast: heroïne, bendevorming, straatprostitutie, agressie en vandalisme.

    ID=376757 / GEBRUIKER=355090

  • 10/12

    Jos Saalkin ANTWERPEN, 14 mei '09 om 12:06 Ongepast?

    Tom Boonen had beter gedeald dan gebruikt. Dan had hij er vanaf gekomen met een mondelinge waarschuwing.

    ID=376752 / GEBRUIKER=341730

  • 9/12

    Philip Claes DEURNE, 14 mei '09 om 10:58 Ongepast?

    ik verhuur voor een patrimoniumvennootschap staanplaatsen in de Delinstraat. Zelf hebben we maatregelen moeten treffen indertijd om de overlast te minder, echter sinds deze acties is de last nog afgenomen, tot bijna onbestaande. Nu het volgende probleem in de buurt aanpakken, welke eerst: sluikstort of graffiti?

    ID=376693 / GEBRUIKER=184441

  • 8/12

    tom waltens ANTWERPEN, 14 mei '09 om 10:32 Ongepast?

    Het wier is tijd dat er is gedaan wordt daar in de buurt ik ben er opgegroeid en woon er ondertussen al dertig jaar en in die tijd is die buurt zo achteruit gegaan en verloudert geweest door het stad dat het nu wel tijd werd om er iets te doen en degene die hier vinden da dat niet nodig is awel da zijn farme zeveraars hier wonen ook gezinnen met kinderen en die willen ook een toekomst. En degene die gaan protesteren tegen de politie controles da zijn meestal mensen die der nie wonen de enigste groep die al jaren bezig is om der iets gedaan te krijgen is de buurtgroep De bilzen

    ID=376676 / GEBRUIKER=497933

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Sport

doorbraak in opsporing genetische doping
bijna 36 jarige sol campbell engeland kan op me rekenen
omgekochte voetballers verdienden samen 826 500 euro

She

oude parfums zijn weer trendy
met deze bekendheden mag je je partner bedriegen
lanvin gaat voor h m ontwerpen

Autonieuws

chevrolet met monovolume orlando
toyota prius waarschuwt voetgangers met geluid
gekke rus surft achter auto video

Video's

  extern nieuwe beelden van de titanic
  extern door de luchthavencontrole
  extern gemeenteraad onder water