Dansende jongeren plegen 'inbraak'
03/09/'10
Een groepje jongeren heeft een filmpje op YouTube gepost van een inbraak in het CC Luchtbal. Het ludieke filmpje heeft te maken met Antwerpen Jongerenhoofdstad 2011.
Ze noemen zichzelf 'DeApen123' en kondigen op YouTube aan dat ze meer acties plannen. Op het filmpje is te zien hoe de zes - vijf dansers en een cameraman - in het donker CC Luchtbal binnengaan, op het podium gaan staan, muziek opzetten en dan beginnen te dansen.
Ze leven zich zo'n vier minuten uit op het podium, met een combinatie van streetdance en breakdance, en gaan weg als het alarm afgaat.
Filip Martens van het Cultureel Centrum Luchtbal bevestigt dat de jongeren in Luchtbal op het podium staan. "We waren op de hoogte. Het was dus onschuldiger dan het lijkt. Her filmpje maakt onderdeel uit van een project voor Antwerpen als Europese Jongerenhoofdstad in 2011."
Het filmpje staat ondertussen tien dagen online en is ruim 250 keer bekeken.
MF