Antwerpse topcrimineel Lange Kadda aangehouden
28/12/'09
Het gerecht in Antwerpen heeft de 38-jarige topcrimineel Abdelkadher 'Lange Kadda' R. aangehouden. De man wordt verdacht van witwaspraktijken. Hij zou grote sommen crimineel geld hebben geïnvesteerd in goud en vastgoed in België en Marokko.
Kadda wordt eveneens verdacht van betrokkenheid bij de aanslag op zakenman Frank Slaets, de ex van Véronique De Kock. Die aanslag in januari 2006 zou te maken hebben met een drugszaak en een daaropvolgend conflict rond een villa in Brecht.
De kompanen van Kadda werden na de schietpartij gearresteerd. Hijzelf kon zich maandenlang verschuilen. Hij ontkent dat hij opdracht gaf voor de aanslag en zegt het slachtoffer te zijn van een criminele groep rond Slaets.
Dood
Het Mechelse parket verdenkt Kadda dan weer betrokken te zijn bij de dood van een 22-jarige jongeman. Kadda zou Brahim O. zwaar hebben geslagen in discotheek Illusion. De jongeman raakte in coma en overleed een week later aan zijn verwondingen.