Begroting Charleroi vertoont tekort van 26 miljoen euro

19/02/'07 De stad Charleroi zal dit jaar afsluiten met een tekort van 26 miljoen euro. Dat is maandag gebleken op de voorstelling van de begroting 2007. Het is de eerste budgettaire oefening van de nieuwe PS-MR-cdH-meerderheid.

Het tekort is volgens burgemeester Léon Casaert vooral te wijten aan een daling van de inkomsten met 6 procent en een stijging van een aantal uitgaven waar de stad geen greep op heeft, zoals de energiefactuur. Tegelijkertijd kwam de meerderheid overeen extra aandacht - en dus ook middelen - te besteden aan bepaalde departementen. Het gaat dan over veiligheid, netheid en politie. De dotatie aan de politie is met 48 miljoen euro of 10 procent gestegen.

De PS-burgemeester verzekerde de carolo's dat het budgettaire gat niet zal worden dichtgereden met hogere belastingen. De stad zal ook niet beknibbelen op personeel, luidde het.

Casaert hekelde het gebrek aan subsidies vanuit het Waals gewest. De Waalse regering beschouwt Charleroi als een stad met 100.000 inwoners, terwijl dat er in werkelijkheid 200.000 zijn. Toch staan heel wat projecten op stapel, zoals een nieuw gebouw voor de politie, een nieuwe brandweerkazerne, de vernieuwing van informaticamateriaal en de renovatie van tal van gebouwen.

Sport

gueye niet geschorst na betwistbare rode kaart
grote prijs groot brittannie blijft op silverstone
ongelooflijk dat de supporters zich tegen mij keren

She

roxane bevallen van zoontje marlon
actief leven maakt slim
haal jeugdsentiment op met pacman

Autonieuws

infiniti
banden krijgen label met info over grip en geluid
getest audi tt rs cayman killer

Video's

  extern grootste drijvende kerstboom
  extern opnames david op de noordzee
  extern evo morales wil revolutie voortzetten